Email: info@aisitour.com | Tel: + 0212 212 98 14 | Tel: + 0530 281 65 08

1-  1 adet doldurulmuş imzalanmış vize formu ve devamındaki ek form (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır.Eğer pasaportta çocuk var ise ve beraber gidiyorsa, çocuk için de form doldurulması gereklidir.) NOT: 17. Madde: Ev adresleri ve cep telefonları mutlaka formda belirtilmelidir.

2- Vekaletname ve Bilgilendirme Beyanı

3- 6 ay geçerli pasaport. Almanya konsolosluğu başvuru sahibinin pasaportunda 2 adet boş vize sayfası istemektedir.Eğer varsa eski pasaportlarınız. 

4- Pasaport ilk alındıysa ve boş ise emniyetten prokol yazısı gerekmektedir.

5- 2 adet orjinal yeni çekilmiş Biyometrik arka fon beyaz resim (rötuş edilmemiş,bilgisayardan basılmamış olması, 1 tanesi vize formuna yapıştırlması diğeri ise pasaporta ataçlanması gerekiyor. RESİM FORMATI (Resim üzerinde yüz tam ortalanmış ve çene ucundan saçların başladığı bölgeye kadar sağ ve sol yüz hatları tamamen görünür olmalı. Yüz kısmının yüksekliği resmin yüzde 70 ila 80’ini kapsamalıdır(yüz yüksekliği 32 ile 35 mm arasında olmalıdır) Kişinin yüz kısmı küçültülmeden başı (saç modeli de görünür şekilde) tamamen görünür olmalı.

6- Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe (işveren tarafından antetli kağıda verilecek olan bu yazıda, müracatçının işyerindeki konumu,müracatçının hangi amaçla seyahat edeceği, Almanya’da bulunan hangi şirkete/fuara gideceği ve vizenin bitiminden önce döneceği belirtilmesi gerekmektedir. Bu yazı orjinal, kaşeli ve şirketin imza yetkilisi tarafından imzalı olmalıdır. (Örneği aşağıdadır. )

7- Şirketin imza sirküleri – Vergi levhası (son tarihli ve barkodlu) – Orjinal Faaliyet Belgesi ( son 3 ayın ) – Ticaret sicil gazetesinin şirketi ilgilendiren kısmı

8- Son 3 ayın maaş bordrosu

9- SGK hizmet dökümü

10- Vize isteyen kişinin SGK’ sı yok ise noter tasdikli iş sözleşmesi

11- SGK onaylı işe giriş bildirgesi

12- İş verenler, firmada imza yetkilisi iseler ve sicil gazetesinde isimleri geçiyor ise SGK İşe giriş bildirgesini koymak zorunda değillerdir.

13- Müracatçının ilk pasaportu ise , pasaport şubesinden protokol yazısı gerekmektedir.(İlk pasaport değil ise, eski pasaportlar da istenmektedir.)

14- Davetiye yazısı ( faks) müracatçının adına hitaben olmalı, davet eden şirketin ismi ve açık adresi belirtilmiş olmalıdır. Gerekltiği takdirde Almanya’daki firmalar ile olan ticari faturalar ve gümrük belgeleri de ibraz edilmelidir.

15- Hotel ve Uçak rezervasyonu ( www.bookinturkey.com adresinden hotel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.)

16- Banka hesabı (son 3 aya ait bakiyeli bankadan onaylı olmalıdır.)

17- Şirket sahiplerinden Bağkur dökümü

18- Nüfüs cüzdanı fotokopisi

19- Seyahat sağlık sigortası 30.000euro limitli ve seyahat tarihinden 1 gün önce başlamalı, seyahat tarihinden 1 gün sonra da bitmelidir. (SCHENGEN ÜLKELERİNDE GEÇERLİ İBARESİ BULUNMALIDIR VE SAAT YAZMAMALI) 

20- Fuar ziyaretine gidiliyorsa fuar giriş kartının orjinali gereklidir ( Fuar giriş kartı barkodlu ise fotokopisi kabul edilir).

1- 1 adet doldurulmuş imzalanmış vize formu ve devamındaki ek form (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır. Eğer pasaportta çocuk var ise ve beraber gidiyorsa, çocuk için de form doldurulması gereklidir.)NOT: 17. Madde: Ev adresleri ve cep telefonları mutlaka formda belirtilmelidir.

2- Vekaletname , Bilgilendirme Beyanı ve Vize talep dilekçesi ( çalışan ise antetli kağıda yazılmalıdır.)

3- Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli ve imzalanmış pasaport. Pasaport on yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası olmalı. Pasaportla birlikte pasaportun resimli sayfasından bir adet fotokopi. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmeli, şayet bunlar yoksa pasaport protokolü ibraz edilmelidir.

4- Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı.

5- 2 adet biyometrik özelliklere uygun vesikalık resim (6 aydan eski ve bilgisayar baskısı olmamalı).

6- İkamet ettiği yerle ilgili belgeler (ör. Kira bedelini de gösteren kira sözleşmesi, kiracı değilse de tapu senedi -akraba veya yakınlarına ait bir ev olsa da- ve gayrimenkul tapularının tamamı)

7- Tam teşekküllü Vukuatlı Nüfus kayıt örneği, düşünceler bölümü işlenmiş olmalı.

8- Banka hesap cüzdanı ( kaşeli-imzalı )

9- Evliyseniz evlilik cüzdanı fotokopisi

10- Mesleğinize dair de bilgi içeren çalışma belgesi

11- Talep edilen vize süresi için izin belgesi

12- İşverene ait imza sirküleri, vergi levhası, faliyet belgesi (orjinali) ve Ticaret Odası kaydı

13- Mesleğinize dair de bilgi içeren çalışma belgesi

14- Sosyal Sigortalar Kurumuna işe giriş bildirgesi ve maaş bordroları

15- Ssk hizmet dökümü

16- Aile ziyareti ise belediyeden onaylı davetiye, davetiye yok ise hotel rezervasyonu

17- Uçak rezervasyonu

18- 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası

19- 18 yaş altı başvuru sahiplerinden her türlü seyahat şartında anne ve babadan  noter tastikli muvaffakatname gerekmektedir.

1- Mesleğinize dair de bilgi içeren çalışma belgesi

2- Talep edilen vize süresi için resmi izin belgesi

3- İşyeri kimliği

4- Maaş bordrosu veya belgesi

5- Bağ-Kur/SSK ekstresi

1- Mesleğinize dair de bilgi içeren çalışma belgesi

2- Talep edilen vize süresi için izin belgesi

3- İşverene ait imza sirküleri, vergi levhası ve Ticaret Odası kaydı

4- Sosyal Sigortalar Kurumuna giriş bildirgesi ve son maaş belgesi

1- Ticaret Odası kaydı

2- Yeni tarihli vergi levhası

3- Vergi dairesinden mükellef belgesi

4- İmza sirküleri

5- Ticaret Gazetesi

6- Bağ-Kur/SGK dökümü

1- Çiftçilik belgesi, o bölgedeki ziraat odası tarafından onaylanmış olacak

2- Tarla sahibi olduğunuza dair veya ekili tarım alanını kiraladığınıza dair belge (tapu)

3- Varsa, ev sahibi olduğunuzu kanıtlayan belgeler, mahsülün satışına dair belgeler

1- Emeklilik kimliği ve sağlık karnesi

2- Aylık emekli maaşınızı gösteren emeklilik belgesi

3- Varsa, Almanya`dan düzenli olarak para gönderildiğine dair belgeler

1- Ders yılı içersindeyse, izinli olduğunu gösteren öğrenci belgesi veya yüksek öğrenim belgesi

2- Ebeveynin geçim kaynağına ilişkin belgeler

EK BİLGİLER:
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe: 07.30 – 12.00 / 12.30 – 16.45, Cuma: 07.30 – 13.30 Pasaport bölümü: Pazartesi – Cuma: 09.00 – 12.00 Vize bölümü : Pazartesi – Perşembe: 07.20 – 12.00 / 12.30 – 16.30 Cuma : 07.20 – 13.00

ÖNEMLİ: Schengen ülkeleri konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermemektedir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Uygulama sadece yeni vize verilirken geçerli olacaktır ve pasaportunu 10 yıldan önce alan kişilerin pasaportlarını yenilemeleri gerekecektir. Çipli yeni pasaportlar 15 Haziran itibarı ile dağıtılmaya başlanacak, eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılabilecektir.